piątek, 28 stycznia 2011

XIV Historyczny Rajd Monte Carlo

Wczoraj odbyła się impreza motoryzacyjna na której powinien pojawić się każdy miłośnik motoryzacji - start XIV Historycznego rajdu Monte Carlo. Jako wielki fan motoryzacji musiałem się tam pojawić. Szczęśliwie się złożyło, że akurat redakcja SuperSamca zleciła mi wykonanie fotoreportażu z imprezy (artykuł wraz ze zdjęciami możecie znaleźć tutaj). Tak więc cały zwarty i gotowy pojawiłem się na starcie co by uwieczni te wszystkie piękności, które prezentowały swoje wdzięki na starcie.

Na początek krótki opis imprezy:

Wczoraj z placu Teatralnego w Warszawie wystartowało 98 załóg do XIV już Historycznego Rajdu Monte Carlo. Jest to wydarzenie o tyle pamiętne, że w przeszłości Warszawa przez 20 lat był punktem startowym dla orginalnego rajdu (ostatni start odbył się 1979 r.).

W tym roku Warszawa była jednym z 5 miast w Europie z którego startowały załogi by w ciągu najbliższych 2 dni pokonać trasę blisko 3 tys. km i dotrzeć do Monte Carlo. Na starcie stawiły się m.i.n. polskie załogi, które brały udział w latach 70 w orginalnym rajdzie.

Pośród samochodów jakie się pojawiły najliczniejszą grupę stanowiły Porsche Carrera (spotkać można było  także mniej popularny model Porsche a mianowicie  914-tki), drugą co do liczności grupą były Citoreny m.i.n DS i SM. Wśród załóg Citeroenów pojawiła się jedyna w pełni kobieca załoga startująca z Polski: Christine i Marie-Mari. Wyruszyły one w trasę różowym DS-em  przy wielkim aplauzie publiczności.  Na parkingu przed startem spotkać także można było Lancie (Fulvia, Monte Carlo), Fiat 125p, Poloneza, Renault Alpine 310, BMW Alpine, Jaguary E-type, Honde Civic RS, Mini Morisa, Opla GT i Kadet, Chryslera, Volvo, Saaby, VW Golfy GTI czy też jakże kultowego Forda Mustanga. Pojawił się nawet Datsun 240z.

To tyle jeśli chodzi o wstęp, teraz pora na kilka zdjęć ślicznotek ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz